Hizmetlerimiz

Hidrolik Beton Kesme


Hidrolik Beton Kesme
Hidrolik beton kesme, ray üzerinde hareket eden bir mekanizmada yer alan testere ile beton duvar ve döşemenin kesilmesini sağlar.

Hizmet Talep Formu

Hidrolik Beton Kesme, daha çok perde beton duvar ve döşemelerin kesimi için kullanılan 80 cm derinliğe kadar istenilen uzunlukta ve genişlikte kesim yapılan bir beton kesme yöntemidir. Özel olarak dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye bağlı testerenin hareketi ile yapılan hidrolik beton kesme yönteminde, diket, yatay yada rayın belirli açılarda monte edilmesi ile belirli açılarda kesim yapılabilir.

En güvenli beton kesme yöntemlerinden biridir. Beton duvarlarda kapı pencere açılması, havalandırma açılması, kalın betonların kesimlerinde, havalandırma boşluklarının oluşturulmasında, beton döşemelerde havalandırma boşluklarının yada makine ekipman için gerekli boşlukların açılmasında betonu kesmek için sıklıkla kullanılan hidrolik beton kesme yöntemi, diğer yöntemlere göre hızlı ve daha sessiz çalışma imkanı sunar.

Hidrolik beton kesmede en önemli iki nokta, hidrolik kesme testeresini taşıyan rayın doğru şekilde kesim yapılacak alana göre montajı ve beton kesme esnasında gerekli kontrollerdir.  Darbesiz çalıştığı için beton kesimi esnasında yapıya zarar vermeyen ve temiz bir şekilde kesim yapılmasını sağlayan bu yöntem, kesimi planlanan ölçülere en yakın kesimin yapılabilmesini sağlar.
 
Beton duvar ve döşemelerde büyük ölçülü kesimlerin yapılması diğer yöntemlerle pek mümkün değildir. Hidrolik beton kesme yönteminde ise, eğer kesilecek beton parçasının naklini ve kesim alanından uzaklaştırılmasını sağlayacak sevk koşulları var ise büyük ölçülü  bloklar halinde kesim yapmak mümkündür. Sadece beton duvar kalınlığı konusunda 80 cm sınırı olduğundan daha kalın beton duvar döşemelerde başka tip beton kesim sistemlerini kullanmak daha mantıklı olur.

Hidrolik beton kesme işlemi profesyonel ekip ve teçhizat ile gerçekleştirilmesi gereken ve iyi planlanması gereken bir işlemdir. Yanlış yapılacak bir ray montajı veya gerekli ölçünün tam olarak alınamaması yanlış beton kesimine neden olur ve yanlış yapılan beton kesimlerinin geri dönüşü yoktur. Beton kesimlerinizin düzgün ve itina ile yapılabilmesi için bu sektörde profesyonel firmalar ile çalışmanız gerekmektedir. Firmamız bünyesinde çalışan tüm ekibimiz beton kesimi konusunda gerekli tüm teknik bilgiye sahip olup, konularda profesyonel kişilerden oluşmaktadır.

Deler Beton Ltd. Şti olarak, hidrolik beton kesme ihtiyaç ve taleplerinize kısa sürede yanıt verebilmekteyiz. Tüm Türkiye'ye beton kesme konusunda hizmet veren firmamız 20 yıllık deneyimi ile gerçekleştirdiği tüm beton kesme işlemlerini gerekli tüm iş güvenliği kurallarına riayet ederek yapmaktadır.


Fotoğraf Galerisi

Bu sayfayı paylaş