Beton Delme Kesme Hizmetleri

İzmir Karot Firmaları


İzmir Karot Firmaları
Karot, özellikle son dönemde betonarme yapılarda sıklıkla ihtiyaç haline gelen bir beton kesme ve beton delme yöntemidir. Karot ile betonda yapılabilecek işlemler yılladır biliniyor olsa da özellikle 2000 yılından sonra betonarme yapılarda binaların depreme dayanıklılığının test edilmesi amacı ile karot numuneleri alınmasındaki artan talep, karot makinesi ile pek çok beton kesme ve delme işleminin de yapılabileceğini ortaya koymuş ve başta İzmir'de karot firmaları olmak üzere hemen hemen tüm şehirlerimizde karıt firmaları açılmaya başlamıştır. Hatta betonarme projeler bile hazırlanırken hangi duvar yada döşemelerin sonrasında kesileceği planlanmaya başlamıştır.
 
Karot makinesi ile beton delme işlemleri genellikle havalandırma deliklerinin açılması, kanal giderlerinin açılması, havuz giderlerinin açılması gibi belirli bir çapta beton kesimi istenildiğinde söz konusudur. 600 cm'e kadar karot ile beton delme işlemi yapmak mümkündür.

Karot makinesinin beton kesme işlemlerinde kullanılması ise, diğer beton kesme yöntemlerinin çok kalın betonları kesememesi nedeni ile ortaya çıkmış ve kalın betonların kesiminde büyük kolaylık sağlamıştır. Diğer makinelerin hacimleri nedeni ile giremediği alanlarda yada hidrolik beton kesme yönteminde olduğu gibi ray yada diğer kesim elemanlarının monte edilmesinin gerektiği ama yeterli alan olmadığı için monte edilmemesi gibi durumlarda karot beton kesme yönteminin kullanılması da mümkündür. Karot makineleri nispeten diğer kesim yöntemlerindeki makinelere göre daha hacimli olduğundan dar alanlarda bile kesim yapmak mümkündür.

Karot ayrıca betonarme yapılarda karot numunesi almak, yıkılacak betonarme binalarda taşıyıcı elemanların zayıflatılmasını sağlamak için de kullanılabilir. Karot makinelerin kullanımı bu işi daha önce pek çok kez yapmış ve bu konuda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Her ne kadar karot ile beton delme ve kesme işlemi kolay gibi gözükse de, karot makinesine hakimiyet önemlidir ve emek yoğun bir iştir.

Firmamız Deler Beton Ltd. Şti. İzmir Karot firmaları arasından 20 yıla varan deneyimli ekibi ile sıyrılıp, sizlere karot ile beton kesme ve beton delme konularında en iyi ve en hızlı çözümleri sunar. Kurumsal karot işleri taleplerinize optimum çözümler üreten ve en kaliteli hizmeti veren firmamız, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

 

Yorumlar (0)

Yorum bırakın

Güvenlik Kodu: 79236

Bu sayfayı paylaş

Deler Beton Delme Kesim Ltd. Şti, her türlü beton kesme, beton delme, hidrolik beton kesimi, karot ile beton delme işlemleriniz için uzman kadrosu ve ekipmanı ile tüm Türkiye'de hizmetinizdedir. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

  • Adres: 6065 Sokak No:215/B İmbatlı - Karşıyaka / İZMİRR

  • Telefon: +90 232 363 66 10

  • Faks: +90 232 363 66 14

  • E-posta: bilgi@delerbeton.com.tr

Sosyal Medya