Beton Delme Kesme Hizmetleri

Karot Beton Kesme İzmir


Karot Beton Kesme İzmir
Karot işlemi, karot makineleri ile beton duvar yada döşemelerde silindir şeklinde boşluklar açma işlemidir. Esas amacı beton delmek olsa da çok kalın beton duvar yada döşemelerde beton kesmek amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır. Kalın beton duvar yada döşemelerin standart beton kesme makineleri ile kesilmesi mümkün değildir, karot beton kesme bu noktada bir kurtarıcı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karot makinelerinde kullanılan karot uçları çok çeşitli olmakla beraber 40 mm'den 300 mm'ye kadar çaplarda karot ile beton delmek mümkündür. Karot beton kesmenin esası ise, beton kalınlığının/derinliğinin 60-70 cm'yi geçmesi halinde, kesim yapılacak çerçevede yan yana karot delme işlemi yapılarak kesilen betonun ana yapıdan uzaklaştırılmasıdır. Karot makinesinin kullanımı profesyonellik isteyen bir iş olup, karot beton kesme emek yoğun bir işlemdir. Beton kesiminde ancak ve ancak diğer yöntemlerin kullanılamayacağı kesimlerde kullanılır.

Genellikle kalın  perde beton duvarlarda, asansör boşluklarında ve beton kesme makinelerinin giremediği yeterli alanın bulunmadığı kesimlerde kullanılır. Karot beton kesmede uygun karot makinesi ve uygun karot ucunun kullanılması gereklidir. Karot uçlarının eski ve yıpranmış olması halinde kesim içi daha yavaş gerçekleşir.

İşi yapan kişinin ehil olması şarttır. Tehlikeli işler sınıfında yer alan karot beton kesme işleri, profesyonel olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmeye çalışıldığında istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar. Yapıya hasar verilmesinin yanı sıra, yaralanmalara ve başka türde kazalara neden olabilir. Makine hakimiyeti yüksek, bu işte profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde kalın betonların kesiminde en iyi seçeneklerden biridir.  Genellikle kalın duvar ve döşeme kesiminde kullanılan karot beton kesme işlerinde, kesilecek alanın tespiti öncelikle kesilecek beton alanın nakliyesini, ortamdan uzaklaştırılmasını sağlayacak vinç ve benzeri araçlar ile bağlantısının sağlanması gereklidir.

Firmamız Deler Beton Ltd. Şti İzmir karot beton kesme konusunda 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet vermektedir. Gerçekleştirdiğimiz her projeyi zamanında, hızlı ve hatasız olarak teslim etmek en büyük hedefimizdir. Gerekli tüm iş sağlığı ve güvenliği şartlarını yerine getirerek hizmetlerini veren firmamız, sizlere karot beton kesme konusunda en kaliteli hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

 

Yorumlar (0)

Yorum bırakın

Güvenlik Kodu: 64999

Bu sayfayı paylaş

Deler Beton Delme Kesim Ltd. Şti, her türlü beton kesme, beton delme, hidrolik beton kesimi, karot ile beton delme işlemleriniz için uzman kadrosu ve ekipmanı ile tüm Türkiye'de hizmetinizdedir. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

  • Adres: 6065 Sokak No:215/B İmbatlı - Karşıyaka / İZMİRR

  • Telefon: +90 232 363 66 10

  • Faks: +90 232 363 66 14

  • E-posta: bilgi@delerbeton.com.tr

Sosyal Medya